SERWEROWNIA, WARSZAWA, 2021

Czy agregaty prądotwórcze potrafią latać? Okazuje się, że tak! Mimo pokaźnej wagi urządzenia instalacja agregatu prądotwórczego na dachu biurowca przebiegła pomyślnie. Dzięki współpracy oraz skutecznej koordynacji agregat znalazł się bezpiecznie w miejscu swojego przeznaczenia. 

Agregat prądotwórczy KOHLER SDMO KD1100-F to jednostka z najwyższej serii dostępnej w naszej ofercie. Jest to rozwiązanie zapewniające niezawodność zasilania awaryjnego, osiągane tylko i wyłącznie dzięki najlepszym i najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym z Europy. Moc 1100 kVA pozwoli na zapewnienie energii potrzebnej w razie awarii sieci, a powiększony podramowy zbiornik na paliwo o pojemności 5000 litrów pozwoli na wydłużoną pracę agregatu. 

Magazyn paliwa znajduje się na kondygnacji -1 budynku, do transportu paliwa do agregatu wykorzystano dwupłaszczową rurę zasilającą, która przebiega przez cały pion budynku. Tankowanie odbywa się za pomocą jednej z dwóch dostępnych pomp. Cała instalacja jest zaprojektowana tak, aby skutecznie przejąć całe awaryjnie zrzucone paliwo z podramowego zbiornika agregatu, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Rozwiązanie przewiduje załączanie sekwencyjne zbiorników zrzutowych, dzięki czemu paliwo trafia do w danym momencie tylko do jednego zbiornika, co ułatwia wydobycie paliwa w późniejszym czasie. W każdym ze zbiorników znajduje się system detekcji wycieku. 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z procesu wynoszenia agregatu prądotwórczego na dach, jak i gotowej instalacji paliwowej w magazynie paliwa.