SERWEROWNIA, WARSZAWA, 2021

Jedną z naszych ostatnich realizacji była dostawa agregatu KOHLER SDMO V650C2 DW dla serwerowni zlokalizowanej w północnej części Warszawy. Agregat prądotwórczy o mocy 650 kVA to potężna jednostka, której zadaniem będzie zapewnienie zasilania awaryjnego na potrzeby serwerowni w razie awarii sieci energetycznej. Od jednostek o tak odpowiedzialnym zadaniu wymagana jest niezawodność i pewność działania w każdym przypadku, a także odpowiednio długi czas pracy. 

Nasz Klient zdecydował się na wersję agregatu wyposażoną w powiększony zbiornik podramowy – jest to zmiana pojemności zbiornika paliwowego z 610 litrów do 1950 litrów. W ten sposób wydłużono czas pracy jednostki przy obciążeniu w wysokości 75% mocy znamionowej agregatu z 6,5 do 21,5 godziny. 

Agregat posadowiono na fundamencie przygotowanym przez Klienta. Zadanie to wymagało precyzji, ponieważ przygotowane wcześniej podejście kablowe należało zlicować z miejscem przeznaczenia w obudowie agregatu prądotwórczego. Paliwo tankowane jest bezpośrednio do zbiornika podramowego.