BUDYNEK BIUROWY, WARSZAWA, 2022

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które jest w stanie wygenerować imponujące ilości energii. Prawdziwy bohater, który zjawia się w chwili zaniku napięcia w Twoim miejscu pracy i ponownie zasila windę lub oświetla drogę ewakuacyjną, czy podtrzymuje pracę serwerów, na których przechowywane są wrażliwe dane – a to tylko nieliczne przykłady.

Jednak nawet nasz heros nie działa w pojedynkę, a towarzyszą mu instalacje: paliwowa, wentylacyjna, spalinowa, automatyki i monitoringu. Realizacja inwestycji w agregat prądotwórczy wiąże się nie tylko z dostarczeniem i zasileniem jednostki – to także wyznaczenie i zaprojektowanie trasy paliwowej, dobranie odpowiedniej wielkości i konfiguracji magazynu paliwa, poprowadzenie komina wyrzutu spalin poprzez budynkowe zakamarki, wydzielenie miejsca na czerpnię czy wyrzutnię powietrza.

Nie zawsze jest to proste zadanie, zwłaszcza, gdy budynek, w którym ma znaleźć się agregat prądotwórczy został oddany do użytku – ominięcie istniejących instalacji budynkowych (nawiewy, komory rozprężne, kanały wentylacyjne, rurociągi itp.) to świetne wyzwanie dla zespołu projektowego. Instalacje należy również odpowiednio zabezpieczyć – na przykład specjalną obudową przeciwpożarową.

Mieliśmy przyjemność zakończyć niedawno jedną z naszych realizacji w Warszawie – było to wyzwanie, które dało nam wszystkim wiele satysfakcji! Znaleźliśmy odpowiednią trasę paliwową dla stumetrowego odcinka rury systemowej Brugg (instalacja ta nie wymaga spawania – rury stalowe spawane zastosowaliśmy dopiero w magazynie paliwa), tak samo poprowadziliśmy komin spalinowy na zewnątrz budynku, który w bezpiecznej odległości wyprowadza spaliny z pomieszczenia agregatu. Zarówno komin, jak i trasę paliwową zabudowaliśmy przeciwpożarowo (klasa EI120), aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo oraz zminimalizować ryzyko wycieku paliwa i pożaru.

Agregat prądotwórczy widoczny na zdjęciach to Kohler SDMO D275 o mocy 275kVA, w obudowie dźwiękochłonnej, napędzany 6-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 11 litrów. Karta katalogowa tego modelu znajduje się również na naszej stronie internetowej.

Decydując się na realizację z Flipo wybierasz kompleksowe podejście do instalacji agregatu – zaplanujemy i wykonamy instalacje towarzyszące agregatu w każdych warunkach. Mamy w tym doświadczenie.