INSTALACJA PALIWOWA – SERWEROWNIA, WROCŁAW, 2022

Lubimy okazje do powrotu do naszych zrealizowanych już projektów. Klient, który kilka lat temu zamówił od nas jednostkę Kohler D830, poprosił nas o rozwinięcie inwestycji o zewnętrzny zbiornik paliwa oraz dedykowaną instalację paliwową z pełnym zakresem automatyki.

Rury paliwowe wykonane ze stali czarnej bez szwu zapewnią nieprzerwany dostęp paliwa do agregatu oraz pełną szczelność instalacji. Opisaliśmy również wszystkie elementy zgodnie z projektem, takie jak pompę paliwową, zawory kulowe, zwrotne w celu polepszenia transparentności instalacji.

Zbiornik paliwa to dwupłaszczowy, stalowy, poziomy walczak o pojemności 1500L. Wyposażony został w system mokrej detekcji wycieku w przestrzeni międzypłaszczowej. Poziom paliwa jest monitorowany przez cyfrowy czujnik poziomu paliwa SmartBox2, a jego elektroniczny wyświetlacz umożliwia łatwy dostęp do informacji o poziomie paliwa. Dodatkowym zabezpieczeniem jest sygnalizacja dźwiękowa i świetlna ostrzegająca przed przepełnieniem zbiornika podczas jego tankowania.

Szafa sterująca automatyki instalacji paliwowej została wykonana kompleksowo. Wyposażona jest w diody wskazujące tryb pracy auto układu, pracę pompy, poziom max oraz min paliwa w zbiorniku, awarię, obecność zasilania oraz wyłącznik główny.